Nasza oferta

Absorber wilgoci

Absorber wilgoci (Eko-Absorber) to dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych w postaci granulatu na bazie LDPE i tlenku wapnia (substancja aktywna), pochłaniający wilgoć, odgazowujący tworzywo. Eko-absorber jest bezpieczny dla środowiska - tlenek wapnia jest naturalnym surowcem, do którego wydobycie nie wymaga dużych nakładów energii, a substancja z racji naturalnego pochodzenia jest nieszkodliwa.

Usuwanie wilgoci z tworzywa jest ważnym elementem procesu producji, ponieważ nawet niewielkie ilości wody mogą spowodować uszkodzenie materiału końcowego lub tworzenie produktu o mniejszej wartości (np. z mniejszą odpornością na uszkodzenia). Z tego względu stosuje się specjalistyczne urządzenia, które osuszają tworzywo, takie jak suszarki i odwilżacze.

Problem odgazowania tworzywa przy produkcji jest także bardzo istotny. W trakcie ruchu materiału w cylindrze wytłaczarki następuje wzrost jego ciśnienia i temperatury, czego skutkiem jest uwalnianie się związków lotnych z tworzywa. Sprężone cząsteczki gazu powodują powstawanie w tworzywie przestrzeni wypełnionych gazem co pogarsza jakość produktu końcowego.

Eko-Absorber unieczynnia niektóre zanieczyszcznenia (np. kwasowe związki chloru i siarki) z przemiałów i granulatów PE, PP, ABS, PS, PVC, PA.

Zastosowanie absorbera wilgoci całkowicie wyklucza konieczność energochłonnego  suszenia tworzywa. Reakcja substancji czynnej zawartej w dodatku zachodzi bezpośrednio w czasie procesu plastyfikacji, a towarzyszy jej emisja ciepła, co dodatkowo zmniejsza kosmumcje energii przez elementy grzewcze ekstrudera. Stosowanie Eko-absorbera jest inwestycją prowadzącą do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i w rezultacie wzrostu efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

Należy zaznaczyć, że zakres zastosowania Eko-Absorbera jest bardzo szeroki i obejmuje praktycznie każdą gałąź przemysłu, w której korzysta się z granulatów, regranulatów, przemiałów i aglomeratów w trakcie produkcji, m.in.: przy produkcji folii, produkcji rur, w recyklingu materiałowym.

Czasami ekologiczne rozwiązania, powodują wzrost kosztów dla przedsiębiorstwa. Eko-absorber pozwala na zmniejszenie kosztów procesu produkcji, otrzymanie pełnowartościowego produktu (odgazowanego i wysuszonego) – wszystko to w warunkach przyjaznych dla środowiska. Już przy niewielkiej ilości (0,5%- 5% - w zależności od wilgotności i zastosowania wyrobu gotowego) Eko-Absorber spełnia swoje zadanie.

Produkt pakowany jest do worków z tworzywa barierowego co pozwala na długie przechowywanie produktu. Sposób pakowania eliminuje większość pustych przestrzeni co umożliwia ergonomiczny transport produktu. Eko-Absorber napełniany jest w 5, 10 i 25 kg worki.

WW EKOCHEM rozumie jak ważna jest polityka zrównoważonego rozwoju, w tym wykorzystywanie przyjaznych dla środowiska technologii i metod produkcji, ograniczania intensywności zużycia zasobów oraz budowanie konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej. Uważamy, że Eko-Absorber jest potwierdzeniem tych słów.

Należy również dodać, że na podstawie przeprowadzonego audytu SGS POLSKA Sp. z o.o. potwierdziła spełnienie przez firmę WW EKOCHEM wymagań normy ISO 9001:2008 w zakresie „Recycling, przetwórstwo i sprzedaż tworzyw sztucznych. Projektowanie, produkcja i serwis maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z tą normą pomaga nam w monitorowaniu jakości procesów produkcyjnych, optymalizacji kosztów oraz zwiększeniu zadowolenia klientów.

Dlaczego eko-absorber?

 • Jest najbardziej wypełniony składnikiem aktywnym – aż 80%
 • Stała dostępność – produkcja odbywa się na terenie zakładu. Istnieje możliwość dostosowania wielkości opakowania do potrzeb klienta.
 • Eko-Absorber produkowany jest w dwóch wariantach standard oraz premium.
 • Jest kompatybilny niemal z każdym tworzywem sztucznym.
 • Posiada atest PZH

Skontaktuj się z nami!

Najnowsza oferta

 • 17/05/2019

  Młyny i Kruszarki

    Nowe urządzenia w ofercie WWEkochem Zapraszamy na PLASTPOL 28-31 V 2019 Stoisko D-29  PLASTXXIII Międzynarodowe Targi Przet...

  Dowiedz się więcej
 • 23/08/2018

  Elastomery termoplastyczne

  TPE-SBS Flexochem SN jest elastomerem termoplastycznym (TPE) (czasem nazywany też gumą termoplastyczną TR) powstającym w wyniku połącz...

  Dowiedz się więcej
 • 23/08/2018

  Absorber wilgoci do tworzyw

  Absorber wilgoci (Eko-Absorber) to dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych w postaci granulatu na bazie LDPE i tlenku wapnia (subst...

  Dowiedz się więcej