OFERTY

Absorber wilgoci do tworzyw

Absorber wilgoci (Eko-Absorber) to dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych w postaci granulatu na bazie LDPE i tlenku wapnia (substancja aktywna), pochłaniający wilgoć i odgazowujący tworzywo.

Usuwanie wilgoci z tworzywa jest ważnym elementem procesu producji, ponieważ nawet niewielkie ilości wody mogą spowodować uszkodzenie materiału końcowego lub tworzenie produktu o mniejszej wartości (np. z mniejszą odpornością na uszkodzenia). Z tego względu stosuje się specjalistyczne urządzenia, które osuszają tworzywo, takie jak suszarki i odwilżacze.

Problem odgazowania tworzywa przy produkcji jest także bardzo istotny. W rakcie ruchu materiału w cylindrze wytłaczarki następuje wzrost jego ciśnienia i temperatury, czego skutkiem jest uwalnianie się związków lotnych z tworzywa. Sprężone cząsteczki gazu powodują powstawanie w tworzywie przestrzeni wypełnionych gazem co pogarsza jakość produktu końcowego.

Eko-Absorber unieczynnia niektóre zanieczyszcznenia (np. kwaśne związki chloru)  z przemiałów i granulatów PE, PP, ABS, PS, PVC, PA.

Zastosowanie absorbera wilgoci całkowicie wyklucza konieczność suszenia tworzywa w suszarce. Reakcja substancji czynnej zawartej w dodatku zachodzi bezpośrednio w czasie procesu plastyfikacji, przetwórstwa tworzywa. Stosowanie Eko-Absorbera jest inwestycją prowadzącą do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i w rezultacie wzrostu efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

Należy zaznaczyć, że zakres zastosowania Eko-Absorbera jest bardzo szeroki i obejmuje praktycznie każdą gałąź przemysłu, w której korzysta się z granulatów, regranulatów, przemiałów i aglomeratów w trakcie produkcji, m.in.: przy produkcji folii, produkcji rur, w recyklingu materiałowym. Tak szerokie zastosowanie daje możliwośc efektywniejszego wykorzystania energii elektrycznej dużej grupie firm.

Czasami ekologiczne rozwiązania, powodują wzrost kosztów dla przesiębiorstwa. Eko-Absorber pozwala na zmniejszenie kosztów procesu produkcji, otrzymanie pełnowartościowego produktu (odgazowanego i wysuszonego) – wszystko to w warunkach przyjaznych dla środowiska. Już przy niewielkiej ilości 0,5% - 5% w zależności od wilgotności i zastoswania wyrobu gotowego) Eko-Absorber spełnia swoje zadanie.

Opakowanie Eko-Absorbera także jest przyjazne dla środowiska. Produkt pakowany jest do worków z tworzywa LDPE, który podlega w 100% recyclingowi. Sposób pakowania eliminuje większość pustych przestrzeniu co umożliwia ergonomiczny trasport produktu. Eko-Absorber pakowany jest w worki 5, 10 i 25 kg.

WW EKOCHEM rozumie jak ważna jest polityka zrównoważonego rozwoju, w tym wykorzystywanie przyjaznych dla środowiska technologii i metod produkcji, ograniczania intensywności zużycia zasobów oraz budowanie konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej. Uważamy, że Eko-Absorber jest potwierdzeniem tych słów.

Należy również dodać, żę na podstawie przeprowadzonego audytu SGS POLSKA Sp. z o.o. potwierdziła spełnienie przez firmę WW EKOCHEM wymagań normy ISO 9001:2008 w zakresie „Recycling, przetwórstwo i sprzedaż tworzyw sztucznych. Projektowanie, produkcja i serwis maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych". Wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z tą normą pomaga nam w monitorowaniu jakości procesów produkcyjnych, optymalizacji kosztów oraz zwiększeniu zadowolenia klientów.

 

Dlaczego Eko-Absorber?

  • Jest najbardziej wypełniony składnikiem aktywnym – aż 80%
  • Stała dostępność – produkcja odbywa się na terenie zakładu. Istnieje możliwość dostosowania wielkości opakowania do potrzeb klienta.
  • Dozowanie – Eko-Absorber należy dozować pomiędzy 0,5% a 5% wagowych w zależności od wilgotności i zastosowania wyrobu gotowego.
  • Eko-Absorber produkowany jest w dwóch wariantach standard oraz premium.
  • Jest kompatybilny niemal z każdym tworzywem sztucznym.
  • Posiada atest PZH